Świat na głowie postawiony.

Wpis

czwartek, 13 grudnia 2012

prezenty, podarki, gifty...

    Miałam w zanadrzu parę tematów..., takich do ukamienowania, więc pomyślałam, że zaczekam. Jeśli koniec świata jednak nie nastąpi, to wyżyję się już po świętach. 

A póki co, niech będzie świątecznie, choć moje zdanie na temat świąt nie uległo zmianie.

    Dziś będzie o prezentach. W Boże Narodzenie nie da się od nich uciec. Dzieci to wiadomo, ale i dorośli z pasją się nimi obrzucają. Im bogatsze społeczeństwo, tym problem robi się większy: Bo co kupić osobie, która MA WSZYSTKO?

    Oczywiście, nikt nie ma WSZYSTKIEGO, ale kiedyś było zdecydowanie łatwiej, bo wszystkiego brakowało. Dawne pomysły na prezent – zagraniczne mydełko czy rajstopy – utraciły jednak swoją ważność wraz z upadkiem komuny i zapełnieniem sklepów wszelkim dobrem. Moje pokolenie pamięta jeszcze, jak prezenty na gwiazdkę zaczynało się zbierać od lutego, kiedy tylko coś rzucili do sklepu. Młodsze na nic już nie musi polować, bo wszystko tam jest, i tylko oczopląsu można dostać.

     Dlatego tym cenniejsze są pomysły niebanalne, które nie obciążając zbytnio naszej kieszeni, sprawią ogromną niespodziankę i radość. Oczywiście w tym celu należałoby się wsłuchać nieco w duszę prezentobiorcy i zastanowić się, co wybrać.

I tu z pomocą przychodzi Groupon, czy inne tego typu portale, oferujące za pół ceny towary czy usługi, na które nawet byśmy sami nie wpadli.

    Jeśli ktoś jeszcze nie ma kompletu prezentów, pozwolę sobie podsunąć trzy propozycje. Mogę o tym bezkarnie pisać, bo wiem, że nie zostanę zdemaskowana:)

    Propozycja pierwsza – fotoksiążka lub fotokalendarz. Książki ze zdjęciami z podróży robię od dawna, ale ich jakość niestety budziła zastrzeżenia, no i cena też była zabójcza. W tej chwili coś takiego się porobiło, że jednocześnie kilka firm drukuje te rzeczy w znakomitej jakości, i do tego prawie za darmo. Sprawa jest prosta – ściąga się z sieci program do obróbki i projektowania, wypełnia się własnymi zdjęciami, wysyła, a za trzy dni kurier przynosi pięknie wydaną książkę (26 stron, ok. 80 zdjęć) za ... 30-40 zł. Kalendarz wychodzi podobnie, 12 kartek w sporym formacie kosztowało mnie 40 zł z tego najwięcej płaci się za przesyłkę. Radzę zajrzeć na uwolnijkolory.pl, colorland.pl itp.

   Za tę naprawdę ładną satynową okładkę z głęboko tłoczonym wzorem płaci się 12 zł. Bez niej byłoby jeszcze taniej.

 

    Propozycja druga – parasolki. Niby każdy ma parasolkę, ale to co na przykład proponuje strona piekneparasolki.pl zapiera dech w piersiach. Obrazy Degas, Moneta, Wenecja z gondolami czy parasolka w kształcie i kolorze amarantowej dalii czy gerbery powalają. 3 dni na dostawę, koszt trochę większy, bo ok.140 zł z dostawą, ale chyba warto.

    To mała próbka

    Wreszcie mój najbardziej oryginalny pomysł – mój małżonek jest fanem symulatorów lotu. Dla odprężenia siada czasem przed komputerem i próbuje wylądować w jakimś Rzymie, czy w Limie. Zawsze się rozbija, bo nie wiedzieć czemu –  nie jest to wcale takie proste. No, to teraz będzie miał okazję naprawdę poszaleć. Za parę złotych na Grouponie wykupiłam pół godziny „lotu” (po wcześniejszym szkoleniu) na profesjonalnym symulatorze dla pilotów na lotnisku Bemowo. Cieszył się jak dziecko, bo dostał już na urodziny, to wiem.

    Macie jakieś ciekawe pomysły? Nawet jak nie na gwiazdkę, przydadzą się na pewno na czyjeś imieniny, czy rocznicę. Radźcie!

 PS. Jeszcze w temacie prezentów – nie wiem czym sobie zasłużyłam, ale dziś czekała na mnie przesyłka. Uprzedzona byłam tylko, że nie wolno jej jeść. To był aniołek, którego przyjęły między siebie, jak swojego, moje „stare” dwa anioły. Dobrze mu tam będzie. Dziękuję, Iva.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
helenarotwand
Czas publikacji:
czwartek, 13 grudnia 2012 20:11

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • ole.mole napisał(a) komentarz datowany na 2013/11/16 22:25:12:

    Ta fotoksiążka wygląda naprawdę bardzo ładnie i myślę, że to fajny pomysł na prezent.

Dodaj komentarz

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny

milan interStatystyki zbiorcze na stronę