Świat na głowie postawiony.

Wpis

niedziela, 22 lutego 2015

Igranie z ogniem

633980187561170000.jpg

   Jakiś czas temu 14-letnia córka sąsiadów, skrytykowana za to, że chodzi w drewniakach po terakocie i torturuje ludzi mieszkających poniżej, odpowiedziała :

- Lubię i będę.

   Odnoszę dziwne wrażenie, że to co się teraz dzieje w ramach psychologicznej (i nie  tylko) wojny między islamistami a zawziętymi autorami karykatur Mahometa, to dokładnie ta sama sytuacja.

   O ile jednak postępowanie dziewczyny mogło pociągnąć za sobą co najwyżej szlaban na wyjścia czy wstrzymanie kieszonkowego, o tyle upór wesołych rysowników kosztuje życie i zdrowie prawdziwych i przeważnie niewinnych ludzi.

   Jako osoba w niewielkim stopniu religijna czułabym się fatalnie, gdyby ktoś publikował w prasie rysunki np. Jezusa na krzyżu w biustonoszu i marynarskiej czapce, lub coś w podobie. Jednak podobnie jak 99,99 % katolików raczej nie opasałabym się pasem z trotylem i gwoździami i nie ruszyła pod meczet.

   W przypadku karykatur Mahometa mamy sytuację zgoła inną - rysunki te nie tylko obrażają uczucia religijne normalnych i spokojnych muzułmanów, ale dodatkowo ściągają na nasze (tak, tak, nasze też) głowy śmiertelne niebezpieczeństwo. Ja się pytam - po co?

   W imię czego redakcja Charlie Hebdo natychmiast po zamachu z lubością wypuściła kolejne karykatury? Co powiedziałaby rodzinom osób, gdyby i one dzień później zostałyby zastrzelone, nawet te Bogu ducha winne?

   Jej szefowie chyba nie rozumieją, że czym innym jest zgoda na przelewanie krwi, puszczanie płazem zamachów, a czym innym prowokowanie tychże zamachów, judzenie, podpuszczanie. Publikowanie kolejnych rysunków i dowcipów jest niczym innym, jak prostackim przeciąganiem struny. Jest robieniem na złość, bez zastanawiania się nad konsekwencjami.

   Tak może robić dziecko, najwyżej dostanie za to po dupie. Ale żeby dorośli ludzie…?

 

Co chcą osiągnąć? Oczekują, że wyznawcy islamu powiedzą:

- Już dobrze, kpijcie sobie z naszej religii, wyśmiewajcie naszego Allaha i Proroka. My to akceptujemy.

 

No, chyba aż tak naiwni nie są!

 

 

Polecam  adres w Warszawie:

      Najlepsza terapeutka od duszy – Małgosia Pietruszewska-Sadurska  http://www.pomocpsychoterapeutyczna.pl/Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
helenarotwand
Czas publikacji:
niedziela, 22 lutego 2015 08:40

Polecane wpisy

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny

milan interStatystyki zbiorcze na stronę