Świat na głowie postawiony.

Wpis

środa, 23 grudnia 2015

Chaos

 

   Tym razem to już naprawdę blisko. Oglądanie (czy słuchanie) wiadomości wprawdzie tak podnosi ciśnienie, że człowiek z trudem zasypia, ale trzeba jednak myśleć o świętach. Może nie zwariujemy.

   Zanim zaczniemy się najadać i napijać (jest takie słowo?), postanowiłam jeszcze spełnić swoją małą misję i ponownie przejechać się do Monaru na Skaryszewskiej19.

   Tym razem nie tylko zebrałam trochę bluz, dresowych spodni i kubków, ale przekopałam dom w poszukiwaniu zbędnych pościeli i ręczników. Zajrzałam do skrzyni..., a tam - kopalnia! Zasypałam cały pokój poszewkami, które się moralnie zestarzały, zblakły, zostały wyparte przez piękną pościel otrzymaną na imieniny czy pod choinkę, ale nadal były całkowicie zdatne do użytku.

    Ledwo dotargałam to do samochodu, kiedy pomyślałam o pawlaczu. Nietknięty ludzką ręką od lat, chował w sobie prawdziwe skarby. Czego tam nie było...? Kożuszek - na oko 40-letni, poduszki prawie nowe z czasów, kiedy eksperymentowałam z poduszkami pod mój bolący kark, kolejna kołdra, futerał od gitary (ktoś u nas grał na gitarze???), futerał od nart, poduszki zupełnie stare, całkiem dobra kurtka, firany, nawet nie uszyte, jeszcze z metką, zasłony - uszyte, ale nigdy nie powieszone itd..

   Najpierw dwa wory półtorametrowej wysokości powędrowały na śmietnik. Reszta po gruntownym przejrzeniu i wypraniu trafiła do bagażnika.

  Ależ to było oczyszczające! Jakby przez dom, niczym przez mityczną stajnię Augiasza przepłynęła rzeka. My ludzie mamy pewną okropną cechę. Przez lata magazynujemy przedmioty, o których istnieniu nawet nie pamiętamy. Potrzeba kapitalnego remontu albo takiej akcji żeby zobaczyć, co my w tych zakamarkach przechowujemy.

   Samochód nie był zachwycony, że został przekształcony w ciężarówkę, z niemiecka LASTKRAFTWAGEN. Zwłaszcza, że czekała mnie kolejna przeprawa TĄ drogą, dziurawą jak powierzchnia księżyca.  A mój "łazik" nie posiadał gąsienic, więc buksował co i rusz w błotnistych lejach.

   Ale dotarłam. Ładunek został natychmiast przejęty z uściskiem dłoni, a ja, lekka jak piórko, w przenośni i dosłownie, poszybowałam w stronę domu.

   Teraz z czystym sumieniem mogłam się zabrać za dekorowanie świątecznego stołu. Ponieważ wcześniej ćwiczyłam już wszystkie możliwe zestawy - czerwień ze złotem, samo złoto, samą śnieżną biel, samo srebro i szkło, pióra i anioły, szafir z bielą itd., tym razem postawiłam na mój ulubiony zestaw - róż z szarością. A że to święta, to szarość zastąpiło srebro.

   Upatrzyłam sobie piękny wieniec w takich kolorach, ale akurat wyszedł. A że nie lubię, kiedy moje zachcianki nie są zaspokajane od razu, z zemsty zrobiłam własny stroik.

   Kosztował mnie 2,32 zł (dwa złote trzydzieści dwa grosze) , bo tylko bombki musiałam dokupić, reszta pochodzi ze starych dekoracji. Przez lata się zamortyzowała.    

Może być?

P1080319.jpg

   

     I teraz na poważnie. Znacie przekleństwo "Obyś żył w ciekawych czasach". Polityką się nigdy nie zajmowałam, ale sami widzicie co się dzieje...

  Życzę sobie i Wam, żebyśmy przestali żyć w "ciekawych czasach". "Ciekawość" tych czasów chyba przerosła nasze wszystkie wyobrażenia. Więc życzę nam wszystkim, żeby stało się nudno, przewidywalnie, żebyśmy znów mogli sobie utyskiwać po staremu na służbę zdrowia, na kiepskie odsetki od lokat i wysokiego franka, na wrednego szefa. Żebyśmy nie zastanawiali się, co przyniesie kolejna noc, której niektórzy z uporem maniaka nie chcą spędzać w ciepłym łóżku.

   Może ich łóżko nie jest ciepłe...? Może nie mają się do kogo przytulić, więc gdzieś muszą to odreagować?

Obyśmy nie musieli przeprowadzić im psychoterapii...

Wszystkiego dobrego moi Drodzy!

 

Na koniec przydatne adresy w Warszawie:

-         Najlepsza terapeutka od duszy – Małgosia Pietruszewska-Sadurska   http://www.pomocpsychoterapeutyczna.pl/

-         Najlepszy terapeuta od ciała – Piotr Płaza  http://www.centrumosteopatyczne.pl/

-         Najlepszy hotel w lesie - http://www.laswoda.pl/Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
helenarotwand
Czas publikacji:
środa, 23 grudnia 2015 19:22

Polecane wpisy

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny

milan interStatystyki zbiorcze na stronę