Świat na głowie postawiony.

Wpis

sobota, 07 kwietnia 2018

Lalka jak żywa? Świat zwariował...

 

   Życie mnie wciąż zaskakuje…
W Wysokich Obcasach przeczytałam artykuł o nowej… modzie?
Chodzi o kupowanie za niemałą kwotę (1,5-10 tys. zł) lalki wielkości niemowlęcia, która wygląda i pachnie jak żywa. Oprócz standardowych lalek, można sobie zażyczyć „produktu" odpowiedniej płci czy koloru oczu, a nawet lalki z buzią np. zmarłego dziecka!!!
   Kupuje się je w celach terapeutycznych, gdyż przytulanie CZEGOŚ łudząco przypominającego żywą istotę podobno daje ukojenie, odstresowuje, a także  zapewnia zajęcie, bo lalki się przewija, karmi (nie piersią!) lub wychodzi na spacer…

   Proszę mi powiedzieć, czy ja zwariowałam, czy to świat oszalał???
Akurat ja jestem pierwsza do wskazywania zalet przytulania, lulania, miziania maleńkiej istoty. To ja zawsze powtarzam, że moja „praca” w IOP w Otwocku daje mi więcej, niż kosztuje. Że taka bliskość z kruchym człowieczkiem to najlepsza pigułka na sen i na dobry humor, sto razy lepsza niż Extazy i Prozac razem wzięte.

   Ale na litość boską, mam na myśli ŻYWE DZIECKO!
Przecież oprócz przytulenia ważny jest np. kontakt wzrokowy i to czujny. Kiedy myślę już, że dziecina śpi głęboko, jedno oko się otwiera i zapomnij babciu, że odłożysz mnie do łóżeczka… Ramię mi drętwieje, ale nie ma zmiłuj. I to jest cudne.

   A kiedy wczepi mi się we włosy 5 maleńkich paluszków, to choć jest obawa, że za chwilę stracę skalp, czuję się taka potrzebna.

   A fikołki, wygłupy, artykułowanie liter, uśmiechanie się od ucha do ucha, dźwiganie główki…?
To wypełnia nam dzień oprócz spania i jedzenia.

   A co można robić z lalką???

   Co więcej - tych lalek się nie kupuje, tylko „adoptuje’, z pełną dokumentacją medyczną z chwili urodzin. I nie tylko bezdzietne samotne osoby to robią, ale np. matka czwórki dzieci w różnym wieku bierze sobie piąte.

   Czy tylko mnie wydaje się to chore? Przecież można przytulić psa czy kota, jeśli na żywe dziecko nie ma szansy.
Czy to nie trąci modą na kolekcjonowanie poduszek z seksownymi panienkami, z którymi sypiają panowie w Japonii?
Czy nie przypomina horrorów, w których matka nie chce wypuścić z rąk zmarłego niemowlęcia?

Niech mi to ktoś wytłumaczy...Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
helenarotwand
Czas publikacji:
sobota, 07 kwietnia 2018 17:07

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • atojaxxl napisał(a) komentarz datowany na 2018/04/07 18:16:09:

  Kilka lat temu na jednym z kanałów Discovery oglądałam serię filmów dokumentalnych o lalkach reborn. Szczerze mówiąc rzadki mój włos jeżył się z przerażenia. Te wpatrzone w lalki kobiety, te pokoiki pełne ciuszków, wanienki, kosmetyki, zabawki, te części ciała dziecka - ciśnienie mi rosło, gdy patrzyłam, jak "artystka" wpina kolejne włoski w skórę głowy lalki jak żywej. Tamte opiekunki rebornów wyprowadzały je na spacery w normalnych wózkach. Jedna z nich miała kilka lalek z twarzami prawdziwych dzieci. Staram się zrozumieć ten fenomen, ale jakoś nie potrafię. Ludziom z dobrobytu w tyłkach się przewraca i tyle. I nikt mnie nie przekona, że to jest rodzaj terapii. Sama straciłam malutkiego synka i nie, nie chciałabym mieć lalki z jego buzią. Pozdrawiam serdecznie.

 • czeslawka napisał(a) komentarz datowany na 2018/04/07 19:38:35:

  sztuczne piersi, usta, twarze, to dlaczego nie dzieci? Straszne to wszystko, ale to tylko powierzchnia zmian świadomości po przekroczeniu granicy naturalnej prawdy o człowieku, tak myślę

 • helenarotwand napisał(a) komentarz datowany na 2018/04/09 11:51:33:

  Czesławko, Sztuczna lala do łóżka - trudno o tym myśleć, ale to działa. Robot w postaci pomocy domowej - jak najbardziej, bo chodzi o przydatność i pomoc w pracy. Ale szmaciano-plastikowe coś tylko do przytulania...? Co to ma dać?
  Atojaxxi - to straszne co przeżyłaś i też nie mogę sobie wyobrazić, że trzymanie w ramionach martwego "dziecka" miałoby pomóc w terapii... Przecież ono nie ożyje od przytulania. Upiorne to wszystko. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Kalendarz

Marzec 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny

milan interStatystyki zbiorcze na stronę